قالب وردپرس
خانه / اسلایدر / نشانه های آمادگی برای عشق بعد از یک شکست عاطفی

نشانه های آمادگی برای عشق بعد از یک شکست عاطفی

باوری بسیاری از مردم این است که برای فراموش کردن یک شکست دردناک باید یک رابطه جدید را شروع کرد. اما روانشناسان معتقدند که برای یک شروع دوباره باید دیدگاه کاملا منطقی داشت و این مسئله تنها  با گذر زمان امکان پذیر است. زمانی که مطمئن شویم آمادگی شروع یک رابطه دیگر را داریم.

این نشانه ها می گویند بعد از یک شکست عشقی می توانیم یک رابطه جدید را شروع کنیم و اجازه ورود فرد جدیدی را به زندگی خود بدهیم.

نسبت به گذشته خود احساس منفی ندارید

از دیدن عشق سابقتان نمی ترسید و دیگر با فکر کردن به او عصبانی نمی شوید. از گذشته خود قدردان هستید چون خیلی چیزها از آن یاد گرفته اید. اینها یعنی گذشته را رها کرده اید و به جای تکرار احساسات گذشته به آینده و ایجاد روابط جدید تمرکز می کنید.

از تنهایی نمی ترسید

از مجرد بودن خود ناراحت نیستید و به جای این که در خانه منتظر عشق بنشینید و دائم گوشی موبایل را چک کنید و منتظر پیام های جدید باشید به دنبال کارها و یا سرگرمی هایی می روید که از آن ها لذت می برید.

 سرگرمی ها و دوستان خودتان را دارید

وقتی در رابطه هستیم خودمان را با سرگرمی های او وفق می دهیم و این سرگرمی ها تا مدت ها بعد از جدایی با شما می مانند تا زمانی که می فهمید آن ها سرگرمی های مورد علاقه نیستند. به عنوان مثال واقعا علاقه ای به نقاشی ندارید و سراغ دوربینی می روید که مدت هاست گوشه کمد خاک خورده است. بنابراین به کارهایی که واقعا علاقه دارید روی می آورید.

به علاوه گروه دوستان خودتان را دارید و ساده بگویم وقتی تمام زندگی تان را روی یک نفر تمرکز نمی کنید آماده روابط جدید و پیدا کردن دوستان جدید هستید.

آماده دریافت عشق هستید

وقتی در یک رابطه ناموفق نیستید گرما و آرامش زیادی را به دست می آورید به طوری که می توانید با آن نیمی از دنیا را گرم کنید. لحظه ای که احساس می کنید دوست دارید در آغوش کشیده و حمایت شوید بالعکس خودتان هم آمادگی در آغوش کشیدن و حمایت کردن یک فرد دیگر را دارید و این یعنی آمادگی برای شروع یک رابطه جدید.

به رابطه دیگران واکنش مثبت نشان می دهید

می توانید روابطه عاشقانه دیگران را بدون اشک ریختن ببینید و با ازدواج دوستان تان خوشحال می شوید. به دیگران به خاطر این که قبل از شما وارد یک رابطه شاد و عاشقانه شده اند حسادت نمی کنید زیرا می دانید که این اتفاق روزی برای شما هم خواهد افتاد.

به قرار آشنایی تمایل دارید

دوست دارید یک بار دیگر درباره خودتان حرف بزنید و فرد دیگری را بشناسید و دیدار با یک شخص جدید شما را آزار نمی دهد بلکه شگفت زده می کند زیرا زمان زیادی از شکست عاطفی تان گذشته است.

می توانید “نه” بگویید

در تمام لحظاتی که تنها گذرانده اید یاد گرفته اید که مرزهایی برای خود تعیین کنید و دیگر می دانید که چه شخصی با چه ویژگی هایی برای شما مناسب است. و به راحتی می توانید به فردی که می دانید آینده خوبی با او نخواهید داشت “نه” بگویید. برای این که از “نه” گفتن پشیمان نشوید لیستی از ویژگی ها و اولویت هایی که می خواهید همسر آینده تان داشته باشد بنویسید.

آمادگی برای سازش

گاهی اوقات ممکن است همسر آینده تان ویژگی یا رفتاری را در شما دوست نداشته باشد و شما آماده صحبت کردن و سازش را دارید. به عنوان مثال آمادگی کنار گذاشتن عادت های بد و جایگزین کردن عادت های خوب و یا تجدید نظر کردن درباره برخی عقاید و امتحان کردن چیزهای جدید را دارید.

نوشته نشانه های آمادگی برای عشق بعد از یک شکست عاطفی اولین بار در بدونیم پدیدار شد.

********جهت دانلود و مشاهده لینک اصلی مطلب کلیک کنید ******
Author: Maryam Asadi

Powered by WPeMatico

درباره ی lovelysms

همچنین ببینید

ویژگی های شخصیتی خود رادر این تست شخصیت شناسی بشناسید

۷ بیلیون انسان در دنیا زندگی می کند که هر کدام شخصیت منحصر به فرد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس قالب وردپرس