قالب وردپرس
خانه / آموزش / نکاتی درباره دست ها در ژست عکاسی

نکاتی درباره دست ها در ژست عکاسی

شکی نیست که گرفتن یک عکس خوب به مهارت و تجربه کافی نیاز دارد نحوه نشستن ایستادن نگاه کردن و حتی حرکات دست در ژست عکاسی بسیار مهم است. یکی از عواملی که در خوب و طبیعی شدی ژست عکاسی بسیار مهم است حرکات دست و نحوه قرار گرفتن دست های سوژه مورد نظر است. اگر می خواهید یک عکس پرتره طبیعی و کاملا حرفه ای داشته باشید این نکات را درباره نحوه قرار گرفتن دست ها رعایت کنید. البته می توانید چند نمونه از این ایده ها را امتحان کنید تا به ژست عکاسی دلخواهتان برسید.

ژست عکس دست ها روی کمر

این یک ژست عکاسی کاملا دخترانه و طبیعی است که برای هر تیپ بدنی مناسب است. از فرد بخواهید دست ها را روی کمر قرار دهد و وزن بدن را روی یک طرف بیندازد و برای زیباتر نشان دادن اندام یکی از پاها را جلوتر از پای دیگر قرار دهد.

می توانید یکی از دست ها را روی کمر و دست دیگر را آزاد قرار دهید.

ژست عکاسی

ژست عکاسی

ژست عکس دست ها روی موها

در تصاویر زیر دو گونه متفاوت از این ژست عکاسی را می بینید. در تصویر اول سمت چپ فرد با دست چپ موها را به سمت چپ عقب می دهد و در تصویر سمت راست فرد موها را پشت گوش عقب می برد. نکته ای که باید رعایت کنید این است که آرنج را به سمت پایین بگیرید.

ژست عکاسی

یک نمونه دیگر از ژست عکس دست ها روی موها

با این ژست عکاسی بیشتر شبیه عکس های روی جلد مجلات می شوید. اما این ژست را کسانی که در مقابل دوربین راحت نیستند و عصبی می شوند نباید امتحان کنند.

فرد باید در زاویه ۴۵ دجه در مقابل دوربین بایستد، دستی که به سمت دوربین هست را به سمت بالا خم کند و انگشت ها را داخل موهای بالای سر ببرد. سپس از پشت بازو به دوربین نگاه کند.

ژست عکاسی

دست ها در ژست عکاسی

دست ها در ژست عکاسی

ژست عکس دست به سینه

در این ژست عکاسی باید احساس کنید می خواهید برای یک مجله کارافرینی عکس بگیرید. در ژست عکاسی دست به سینه شانه ها باید کاملا آزاد باشد.

دست ها در ژست عکاسی

دست ها در ژست عکاسی

ژست عکس دست ها در حالت پیچیدن موها

از فرد بخواهید یکی از دست ها را بالا ببرد و سر قسمتی از موها را با آن بگیرد و به آرامی موها را دور انگشت بپیچاند.

دست ها در ژست عکاسی

ژست عکس دست ها در حالت بازی با گردنبند

اگر فرد گردنبند دارد از او بخواهید دست را به سمت گردنبند ببرد و با آن بازی کند.

دست ها در ژست عکاسی

دست ها در ژست عکاسی

ژست عکس دست ها به سمت عقب

در این ژست عکاسی از فرد بخواهید یکی از دست ها را به پشت ببرد و مچ دست دیگر را با آن بگیرد. قبل از عکاسی از او بخواهید نفس عمیق بکشد و شانه ها را ریلکس کند.

دست ها در ژست عکاسی

انگشت شست در جیب بغل یا جیب پشت

در این ژست عکاسی خلاقیت وجود ندارد اما اگر فردی که از او عکاسی می کنید عصبی است و یا جلوی دوربین زیاد راحت نیست از او بخواهید این ژست عکاسی را امتحان کند.

دست ها در ژست عکاسی

دست ها در ژست عکاسی

این ها ایده هایی هستند که می توانید در هنر عکاسی تان به کار ببرید و تمام آن ها بستگی به سوژه مورد نظر دارد و تاثیر آن ها در افراد متفاوت است.

شاید این کار به نظرتان احمقانه بیاید اما برای ایده های ژست عکاسی به عکس های تبلیغاتی لباس نگاه کنید آن ها سرشار از ژست های زیبا و مفید هستند. آدم ها متفاوت هستند و تاثیر ژست ها روی هر شخص تاثیر متفاوتی دارد. فقط باید از او بخواهید کاملا ریلکس باشد تا بتواند در مقابل دوربین خودش باشد و چهره مصنوعی به خودش نگیرد.

نوشته نکاتی درباره دست ها در ژست عکاسی اولین بار در بدونیم پدیدار شد.

********جهت دانلود و مشاهده لینک اصلی مطلب کلیک کنید ******
Author: Maryam Asadi

Powered by WPeMatico

درباره ی lovelysms

همچنین ببینید

ترجمه آهنگ Back To Her Man از Damien Rice

  دانیان رایس این آهنگ را به احترام لئونارد کوهن ساخت مردی که احترام زیادی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس قالب وردپرس