قالب وردپرس
خانه / آبشار اسکوگافوس / زیباترین شگفتی های طبیعت دنیا را بشناسیم

زیباترین شگفتی های طبیعت دنیا را بشناسیم

شگفتی های طبیعت در اندازه ها و شکل های مختلف هستند. از ساحل ناپالی هاوایی گرفته تا وردون جورج در جنوب غربی فرانسه مکان های زیبا و شگفت انگیز زیادی در سرتاسر این سیاره خاکی وجود دارد که در ادامه با تعدادی از این شگفتی ها آشنا می شویم.

سالار دیونی، بولیوی

وقتی دریاچه های نزدیک این زمین های نمک در آن جاری می شوند چشم انداز آینه ای زیبایی بوجود می آید که تصویر آسمان و ابرها روی زمین منعکس می شود. این شوره زار افقی بی پایان دارد که یکی از بهترین مکان ها برای عکاسی است.

ژانگی دانکسیا، چین

این کوه های رنگی راه راه از لایه های مواد معدنی و سنگ ها ساخته شده اند که زمانی که صفحات تکنوتیکی باعث شکل گیری جزیره شده اند در هم گسیخته اند. اکنون این مکان یکی از مکان های محافظت شده میراث جهانی یونسکو است.

فلات گیرانگر، نروژ

این فلات توسط یخ رودها شکل گرفته است که از هر طرف با کوه ها احاطه شده است. فلات گیرانگر اکنون یکی از مکان های میراث فرهنگی یونسکو است.

مزرعه برنج تگالالانگ، اندونزی

مزارع برنج اندونزی در دنیا معروف است و تگالالانگ یکی از مشهورترین آن هاست. با تماشای منظره این مزارع احساس می کنید زمان ایستاده است و نکته مهم تر این که کشاورزان از سیستم آبیاری پیش پا افتاده ای استفاده می کنند که سال هاست کشاورزان به کار نمی برند.

ساحل رینیسفجارا، ایسلند

شن های سیاه، سنگ های عمودی بازالت و هوای مه آلود این ساحل است که آن را شگفت انگیز کرده است.

صخره های موهر، ایرلند

یکی از جاذبه های طبیعی ایرلند که توریست های زیادی از آن بازدید می کنند صخره های موهر در امتداد ساحل غربی کشور است.

گرند کنیون، آریزونا، ایالات متحده

گرند کنیون یکی از مشهورترین شگفتی های طبیعت است که تماشای چشم انداز زیبای آن از واجب ترین مکان های دیدنی است که باید هر کسی یک بار در عمرش آن را ببیند.

جنگل ابر مونته ورده، کاستاریکا

به دلیل بارانی بودن جنگل ممکن است هوا همیشه در آن ایده آل نباشد اما زیبایی بهشتی این جنگل باعث شده هوای مرطوبش نادیده گرفته شود.

خلیج هالونگ، ویتنام

خلیج هالونگ یکی از بهترین مکان های توریستی ویتنام و یکی از مکان های میراث جهانی یونسکو است که بیشتر توریست ها با قایق تمام شب را در خلیج می مانند.

ساحل ناپالی، هاوایی، ایالات متحده

ساحل ناپالی با آب های آبی و صخره های رنگی اش باعث شگفتی بازدیدکننده ها می شود. از بالای این صخره ها نمای زیبای اقیانوس آرام و دره کالالائو و آبشارهای زیبا را می توان نظاره گر بود.

آبشار اسکوگافوس، ایسلند

این آبشار جریان آب های دو یخ رود (Eyjafjallajokull  و Myrdalsjokull) است.

صحرای شن های سفید، نیومکزیکو

این صحرا در سحرای شی هواهوان واقع شده است و سنگ گچ هایی که این شن های سفید را شکل داده اند از یک دریاچه فصلی که حاوی مواد معدنی زیادی است بوجود آمده اند. وقتی آب این دریاچه تبخیر می شود مواد معدنی آن باقی می ماند و باد ته نشین های گچی آن را به این سو و آن سو می برد.

وردون جورج، فرانسه

آب های سبز آبی وردون جورج بهترین منظره برای تفریحاتی چون شنا و قایق سواری است.

رودخانه ماسازیر، آذربایجان

رودخانه ماسازیر زیاد از باکو پایتخت آذربایجان فاصله ندارد. این شوره زار صورتی رنگش را از میکروارگانیسم هایی به نام هالوفیل گرفته است.

نوشته زیباترین شگفتی های طبیعت دنیا را بشناسیم اولین بار در بدونیم پدیدار شد.

********جهت دانلود و مشاهده لینک اصلی مطلب کلیک کنید ******
Author: Maryam Asadi

Powered by WPeMatico

درباره ی lovelysms

همچنین ببینید

مکان های زیر آبی که دوباره به سطح آب برگشته اند

مکان های زیادی در دنیا وجود دارند که هنوز نتوانسته ایم آن ها را کشف …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس قالب وردپرس